محصولات

گونه ی جدیدی از آنتیاس های آب های عمیق، به نام Tasanoides bennetti

گونه ی جدیدی از آنتیاس های آب های عمیق، به نام Tasanoides bennetti

گونه ی جدیدی از آنتیاس های آب های عمیق، به نام Tasanoides bennetti

Tasanoides bennetti یکی از گونه های جدیدی است که به تازگی به سایر ماهیان ملحق شده است. این گونه بسیار رنگارنگ است و به جرات می توانیم بگوییم که زیرگروهی از ماهی های گرمسیری و استوایی به حساب می آید.. آنتیاس بنتی آب های عمیق، زیرمجموعه ی Tasanoides هایی است که در نواحی غربی و مرکزی اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس زندگی می کنند.

این گونه همانند سایر هم گونه های خود درعمق ۱۵۰ متری آب هایی که ۵۰۰ فوت عمق دارند زندگی می کند. این منطقه برای غواصانی که به صورت تفریحی غواصی می کنند، جزئی از مناطق ممنوعه به حساب می آید و حتی افرادی که مجهز به سیستم های غواصی پیشرفته هستند نیز ممکن است هنگام رفتن به آن عمق احساس نگرانی کنند. این نمونه ی شاخص درفاصله ی ۲۲۰ کیلومتری استرالیا و بر روی صخره های مرجانی Holmes در درون آب های مرجانی یافت می گردد.

طول بدن این آنتیاس تازه کشف شده و پرزرق و برق در حدود ۱ تا ۲ اینچ می باشد و با اینکه اندازه بدنش چندان درشت نیست، اما دارای طرح ورنگ خارق العاده ای است که همه را به خود خیره می سازد. رنگ کل بدن این ماهی صورتی آتشین است و خط وخال های زرد رنگی نیز بر روی بدن آن مشاهده می شود که ما را به یاد گونه دیگری به نام Tasanoides flavofasciatus می اندازد که در قسمت های شمال غربی اقیانوس آرام زندگی می کند. این دو گونه شباهت بسیار عجیبی به یکدیگر دارند.
فرم ارسال نظر
  •  

دلفیران ، تحولی در صنعت آکواریوم