محصولات

یک پروانه ماهی برای آکواریوم مرجانی خود تهیه کنید

یک پروانه ماهی برای آکواریوم مرجانی خود تهیه کنید

یک پروانه ماهی برای آکواریوم مرجانی خود انتخاب کنید.

وقتی به یک آکواریوم آب شور فکر می کنیم اولین تصویری که در ذهن نقش می بندد یک آکواریوم با صخره های زیبا و بنفش، انواع مختلف مرجان ها و ماهی های رنگارنگ می باشد. مرجان های دریایی زیبایی خیره کننده ای به تانک آب شور می بخشند.تنوع بالا،رنگ های درخشان و از همه اینها مهمتر حس داشتن بخش زیبایی از دریا در خانه خود، نگهداری از آکواریوم مرجانی را لذت بخش می کند. اما این لذت چندان ساده هم به دست نمی آید.مرجان ها به مراقبت بالاتری نسبت به عموم ماهی ها نیاز دارند،ثبات دما و پارامترهای شیمیایی آب در نگهداری موفق مرجان ها حیاتیست.اما اصلی ترین چالش در نگهداری مرجان انتخاب ماهی های مناسب برای تانک مرجانی می باشد. پروانه ماهی ها از زیباترین ماهی های آب شور می باشند.فرم بدن جالب و رنگ ها و نقش و نگار جذاب بدنشان آن ها را پرطرفدار ترین ماهی های دریایی تبدیل کرده است.اما به طور کلی پروانه ماهی ها به علت عادت تغذیه ای خود قابل نگهداری در تانک مرجانی نیستند ،با این حال برخی از افراد تلاش هایی در جهت نگهداری این ماهی در تانک مرجانی کرده اند.در این مقاله با انواع مختلف پروانه هایی که در شرایط خاص قابل نگهداری در تانک مرجانی هستند آشنا می شوید.فراموش نکنید هیچکدام از این ماهی ها کاملا ریف سیف نبوده اما با رعایت برخی نکات و احتیاط امکان نگهداری در تانک مرجانی میسر می باشد.
پروانه ماهی هرمی زرد

پروانه هرمی زرد گونه ای بسیار جذاب و مقاوم است ،که براحتی میتوان از آن در آکواریوم هایی که به اندازه کافی بزرگ و دارای فضای باز و کافی برای شنا کردن هستند نگهداری کرد .

پروانه ماهی هرمی زرد تنها عضو خانواده پروانه ماهی هاست که تقریبا به هیچ مرجانی آسیب نمی زند.یک رژیم غذایی گوشتی شامل آرتمیای زنده یا منجمد و همچنین غذاهای خشک حاوی جلبک اسپیرولینا برای این ماهی توصیه می شود.پروانه هرمی زرد را میتوان هم در آکواریوم های فقط ماهی و هم در آکواریوم های مرجانی بصورت جفت یا در گروههای کوچک نگهداری کرد . این ماهی معمولا برای مرجانها خطری ایجاد نمی کند اما ممکن است که از کرمهای کوچک تزیینی یا سایر کرم های کوچک تغذیه کند و آنها را از بین ببرد.

به ندرت پیش می آید که برای تغذیه این ماهی در آکواریوم دچار مشکل شوید . معمولا آنها براحتی انواع غذاهای آماده را خواهند پذیرفت .