محصولات

ماهی های عجیب و غریب آب شور

ماهی های عجیب و غریب آب شور

موجودات عجیب و غریب آب شور

بنا به تقاضای بسیاری از دوستان در این مقاله سعی کرده ایم به معرفی چندگونه خاص و متفاوت از ماهی ها و موجودات آب شور بپردازیم. این موجودات از جهت عادات زیستی و یا شکل و فرم تفاوت های جالبی دارند که در ذیل بیشتر در این

خصوص صحبت می کنیم.

 
اژدهای دریایی

LEAFY SEADRAGON 0r GLAUERT SEADRAGON

 

 

مشخصات ظاهری: اژدهای دریایی از خویشاوندان نزدیک اسب های دریایی است و بدن بزرگ‌تر و اندام‌های ثانوی برگ مانندی دارد که او را قادر می‌سازد تا خود را در علفهای دریایی پنهان سازد. 
تولید مثل:در طول جفت گیری، ابتدا جنس ماده تعدادی تخم می گذارد و سپس آنها را به دم نر منتقل می کند،اسب دریایی، اژدهای دریایی، و لوله ماهی تنها موجوداتی هستند که جنس نر شان حامله می شود و بچه ها را به دنیا می آورد این نوع موجودات رفتار مشخصی برای تولید مثل ندارند و هنوز کسی نمی داند چه عاملی باعث می شود که به تولید مثل علاقه نشان دهند.
 تغذیه:اژدهای دریایی از ماهیهای لیسه‌ای و آمفیپودها یا سخت پوستان میگو مانند کوچک بنام مایسیدز (شپش‌های دریایی) تغذیه می‌کنندآنها شکار خود را به طرف دهان کوچک خود می مکند اکثر آمفیپودها از جلبک‌های قرمزی که در سایه رشد می‌کنند تغذیه می‌کنند و مکانهای نزدیک به جلبکهای قرمز بسیار مورد علاقه اژدهای دریایی می باشد.رأس اژدها
Dragon Wrasse

در اقیانوس هند، آرام و سواحل اندونزی،استرالیا ، فیلیپین و هاوایی یافت می شوند. اندازه آنها بین 27 الی 30 سانتیمتر می باشد خطوط دور چشم و بدن آنها زیبایی منحصر بفردی به آنها بخشیده است. ماهی های بالغ داری رنگ قهوه ای متمایل به سبز هستند در مورد تغذیه بسیار فرصت طلب بوده و از جانداران ریز لابلای صخره ها از جمله کرم ها، حلزون ها، خرچنگ ها تغذیه می کنند.