محصولات

فرشته ماهیان سازگار با آکواریوم ریف - بخش اول

فرشته ماهیان سازگار با آکواریوم ریف - بخش اول

فرشته ماهی پاتری

فرشته ماهی پاتری به خوبی با شرایط آکواریوم سازگار میگردد ، از این ماهی به عنوان یکی از گونه های قابل نگهداری در آکواریوم مرجانی (آکواریوم ریف)  یاد میشود، در حالی که احتمال آسیب زدن به مرجانها توسط این ماهی 50-50 است.


فرشته ماهی پاتری


فرشته ماهی طلایی

فرشته ماهی طلایی یکی از زیباترین و در عین حال یکی از گرانقیمت ترین فرشته ماهیان کوتوله در بازار ایران است. این ماهی به سختی به شرایط اسارت و زندگی در آکواریوم انطباق پیدا می کند و بنابراین نگهداری از آن به افراد متخصص و حرفه ای توصیه میشود. فرشته ماهی طلایی یکی از گونه هایی است که برای نگهداری در آکواریوم مرجانی (آکواریوم ریف) قابل اعتماد است ، اما با این حال ممکن است به پولیپ های زوآنتید و صدفهای ماکسیما و دراسا آسیب وارد کند.


فرشته ماهی طلایی


فرشته ماهی رویال زرد ( فرشته ماهی پیگمی سر زرد )

اگرچه یک ماهی گرانقیمت است اما میتواند یک انتخاب بسیار خوب برای نگهداری در آکواریوم مرجانی باشد. فرشته ماهی رویال یک ماهی مناسب برای نگهداری در اسارت است اما ممکن است در آکواریوم های کوچک به گونه های کوچکتر از خود حمله کند و آنها را مورد آزار و اذیت قرار دهد ، بنابراین بهتر است که بعد از ماهی های کوچکتر و ضعیفتر از خود به آکواریوم معرفی شود.


فرشته ماهی رویال زرد


فرشته ماهی فلیم بک افریقایی

فرشته ماهی آرگی و فرشته ماهی فلیم بک افریقایی هر کدام میتوانند یک انتخاب منطقی برای نگهداری در آکواریوم مرجانی (آکواریوم ریف) باشند . آنها ممکن است که به مخاط بعضی مرجانها ناخنک بزنند ولی بعید است که به مرجانها آسیب بزنند ، اما در عین حال میتوانند نسبت به ماهی های ضعیفتر یا کوچکتر از خود رفتار ستیزه جویانه ای داشته باشند.


فرشته ماهی فلیم بک افریقایی


فرشته ماهی فلیم

ریف سیف بودن یا نبودن این ماهی برای بسیاری از افراد هنوز هم یک معماست . عده ای آنرا بطور کامل برای مرحانها امن میدانند و عده ای هم برای نگهداری از این ماهی در آکواریوم مرجانی (آکواریوم ریف) خود وحشت دارند. گاهی دیده شده که بعضی از این فرشته ماهی های فلیم بعد از سالها زندگی مسالمت آمیز با مرجانها ، شروع به آسیب زدن به آنها کرده اند و گاهی هم بدون هیچ مشکلی در این چنین آکواریوم هایی زندگی کرده اند. بهرحال کسی هنوز بدرستی نمیداند که این ماهی کاملا برای مرجانها بی خطر است یا خیر.


فرشته ماهی فلیم


فرشته ماهی پشت آبی یا فرشته ماهی ماسک دار ارغوانی

عده زیادی بر این باورند که این ماهی یک گونه ریف سیف است و گاهی هم دیده شده که از این ماهی در آکواریوم مرجانی (آکواریوم ریف)  نرم و صدف ها نگهداری شده است ، اما با این حال این یک تجربه ی محدود بوده و نمیتوان بطور دقیق درباره ریف سیف بودن آن نظر داد.


فرشته ماهی پشت آبی


فرشته ماهیان جنس Chaetodontoplus

فرشته ماهیان جنس Chaetodontoplus گزینه های مناسبی برای آکواریوم ها هستند زیرا آنها نسبتا کوچک و مسمالمت آمیزند. اما متاسفانه آنها تا حدودی ممکن است برای مرجانهای ال پی اس و سافت کورال ها مخاطره آمیز باشند.


فرشته ماهیان


فرشته ماهی دوبولای

بخش عمده رژیم غذایی این ماهی در طبیعت از اسفنج ها و جانوران نیام دار است بنابراین غذاخور کردن این ماهی در آکواریوم دشوار است.این ماهی را میتوان در کنار مرجانهای نرم نگهداری کرد.


فرشته ماهی دوبولای


فرشته ماهی آبی راه راه

فرشته ماهی آبی راه راه یک ماهی بسیار زیبا اما سخت و دشوار برای انطباق با زندگی در اسارت است. در یک تجربه محدود این ماهی با مرجانهای نرم از جمله زنیا و صدف بدون هیچ حادثه ای نگهداری شده است.فرشته ماهی آبی راه راهفرم ارسال نظر
  •  

دلفیران ، تحولی در صنعت آکواریوم