محصولات

عملکرد مکمل های آویسا در آکواریوم

عملکرد مکمل های آویسا در آکواریوم

عملکرد مکمل های آویسا در آکواریوممکمل ها ترکیباتی هستند که به منظور تأمین نیاز مستقیم ساکنان آکواریوم به آن مادۀ خاص، به آب آکواریوم افزوده می‌شوند.   مکمل‌ها ممکن است نیاز ماهی‌ها، نرم‌تنان، سخت‌پوستان، باکتری‌ها یا سایر آبزیان را تأمین کنند. و هدف اصلی و اولیۀ آنها، تأثیر بر آبزیان است. اگرچه مثلاً افزودن مکملی که مورد نیاز باکتری‌ها باشد، از طریق عملکرد بهتر آنها منجر به بهبود کیفیت آب آکواریوم نیز خواهد شد؛ اما همچنان یک مکمل است.

 

باکتری آویسا:باکتری آویسا یا محلول نیترو باکتر آویسا حاوی محیط کشت مورد نیاز باکتری ها برای فعال سازی سیکل آکواریوم می باشد . این باکتری میزان آمونیاک , نیتریت,و نیترات را به صورت بیولوژیک در آکواریوم کاهش می دهد و هم چنین از بین برنده فضولات آبزیان میباشد و آب آکواریوم شما شفاف می کند.
باکتری آویسا برای آکواریوم های آب شور و آب شیرین مناسب می باشد.
پرپلاپ آویسا:
کورالاین یا پرپلاپ زمانی در آکواریوم بر روی صخره های مرجانی شکل میگیرد که اکثر پارامتر های آکواریوم آب شور شما در شرایط ایده آل خود قرار داشته باشد . محلول پرپلاپ (کورالاین ) آویسا سرعت رشد و افزایش جلبک های بنفش را در آکواریوم آب شور شما بالا می برد . این محصول حاوی عناصر کمیاب و فرعی با ترکیب منحصر به فرد جهت جایگزینی عناصر از دست رفته به دلیل مصرف شدن توسط بی مهرگان و یا جمع شدن توسط پروتئین اسکیمر و سایر فیلتر ها مانند ذغال اکتیو می باشد. 
پرپلاپ آویسا حاوی عناصر با ارزش کلسیم, منیزیم, استرانسیم, و ید می باشد. همچنین این محصول در رشد جلبک های آهکی بنفش , صورتی و سبز و ارتقاء رشد و نمو و رنگ مرجان ها تا اندازه طبیعی تاثیر بسزایی دارد.
لازم به ذکر است سطح بالای نیترات و فسفات از به وجود آمدن جلبک های بنفش در آکواریوم جلوگیری میکند.ید آویسا:

محلول ید آویسا به عنوان یک عنصر کمینه نقش مهمی در محیط آکواریوم ایفا می کند. این ماده اکسیژن اضافی تولید شده بوسیله (زوکسانتلا) را که تحت فشار شدید موجب سفید و بی رنگ شدن مرجان ها می گردد. خنثی می کند . این ماده به وسیله جذب جلبک ها , بی مهرگان دریایی, پروتئین اسکیمر, ذغال اکتیو وهمچنین راکندگی در اتمسفر کاهش می یابد . حال آنکه بی مهرگان به منظور رنگین بودن و وفق یافتن با تغییرات نوری به این ماده نیاز دارند.


KH آویسا:
محلول kh یا آلکالینیتی آویسا حاوی بافر های kh می باشد که افزاینده بسیار موثر ظرفیت سختی آب می باشد . استفاده مستمر از این مکمل در ابتدا سطح ph  را به حد مطلوب می رساند و فقط سطح آلکالینیتی را افزایش می دهد.

 

عصاره سیر آویسا:مخصوص آکواریوم های آب شور و آب شیرین
حاوی عصاره طبیعی سیر با غلظت بالا.
تقویت سیستم ایمنی و تحریک اشتهای ماهیان و همچنین کمک به سلامت سیستم گوارش آنها
پس از باز نمودن نیاز به نگهداری در یخچال ندارد.
طریقه استفاده:3میلی لیتر (یک در بطری) از این محلول را به ازای هر 60 لیتر آب در آکواریوم بریزید
همچنین می توانید غذای مورد نظر جهت تغذیه ماهیان را قبل از استفاده به مدت 5 دقیقه در ظرفی تمیز با مقدار کمی عصاره سیر مخلوط نموده و بعد این غذا را به ماهی بدهید.

 

زغال اکتیو (کربن فعال)آویسا :


زغال اکتیو محصولی است که دور آن را ذرات نقره پوشانده است، هنگامی که ذرات نقره با زغال ترکیب می شود خاصیت پاک کننده پیدا می کند به همین دلیل بوی بد و رنگ زرد آب آکواریوم را از بین میبرد و آب را شفاف میکند.در آکواریوم هایی که ماهی های بیمار وجود دارد و دارو مصرف می شود نباید از زغال اکتیو استفاده کرد زیرا به دلیل خاصیت جذب، اثر دارو را در آب از بین میبرد و باید بعد از دوره درمان استفاده شود.

زغال اکتیو هم برای آکواریوم های  آب شور و هم برای آب شیرین مناسب می باشد.
هر بطری زغال اکتیو آویسا برای 200 لیتر آب مناسب می باشد.


تهیه کننده: سعیده روحانی
بازنگری: حامد صارمیمطالب پیشنهادی
نقد و بررسی اسکیمر های دلفیران

نقد و بررسی اسکیمر های دلفیران

چرا ما به پروتئین اسکیمر نیاز داریم؟ اساسی ترین عامل در راه‌اندازی یک آکواریوم آب شور سالم و زیبا، ثابت نگه داشتن کیفیت مطلوب و قابل قبول آب است. پس اگر میخواهید آکواریوم شما زیستگاه مناسبی برای گونه های متنوع و رنگارنگ ماهی باشد، آب مخزن(تانک) خود را همواره عاری از مواد سمی مانند آمونیاک و نیترات نگه دارید. در یک آکواریوم تازه راه‌اندازی شده آمونیاک و نیتریت در چرخه ای با نام چرخه نیتروژن به نیترات که ماده ای با درجه سمی پایین تر است تبدیل می شوند

فرم ارسال نظر
  •  

دلفیران ، تحولی در صنعت آکواریوم